Leczenie anemii

Żelazo to nie wszystko...

    Skuteczne leczenie anemii powinno rozpocząć się w pierwszej kolejności od systematycznego dostarczania organizmowi odpowiednich składników odżywczych, których niedobór jest najczęstszą przyczyną problemów z niedokrwistością.

W przypadku leczenia anemii standardem jest polecanie przyjmowania dodatkowych ilości żelaza. Skuteczna terapia mająca na celu wyeliminowanie potencjalnych przyczyn anemii przede wszystkim jednak nie może skupiać się jedynie na uzupełnianiu samego żelaza, które w wielu przypadkach pomimo słabych wyników krwi, u wielu osób znajduje się w normie. Podawanie zaś dodatkowych dawek syntetycznych form żelaza często zaburza pracę organizmu oraz utrzymuje przyswajalność tego pierwiastka na poziomie 2-5%(!).

Oprócz żelaza nasze ciało potrzebuje wielu innych, nie mniej ważnych, składników potrzebnych do prawidłowego przebiegu procesów krwiotwórczych.

W leczeniu anemii bardzo ważnym składnikiem jest naturalny chlorofil, który jest o wiele bardziej efektywny od samego żelaza. Chlorofil oczyszcza krew oraz reaguje z hemoglobiną zwiększając transport tlenu przez erytrocyty. Kolejnym składnikiem bardzo istotnym w przypadku problemów z anemią jest miedź. Jej niedobór może stać się przyczyną niedokrwistości, jako że zmniejszone stężenie tego pierwiastka w organizmie upośledza wchłanianie żelaza w przewodzie pokarmowym. Przede wszystkim jednak organiczna witamina C odgrywa podstawową rolę w regulacji powstawania czerwonych krwinek. Bardzo ważny jest także cynk, kwas foliowy, witaminy z grupy B, oraz jod.

Zapotrzebowanie organizmu na powyższe składniki w przypadku anemii wzrasta szczególnie. W związku z tym niezbędne jest, by korzystać z suplementów diety odpowiedniej jakości, ponieważ nie wszystkie produkty tego typu spełniają swoją funkcję.

Wierzę, że mogę Ci pomóc. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak wspomóc leczenie anemii lub zapytać o najskuteczniej działające preparaty - zadzwoń:
tel. +48 792 401 267.